Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2019-11-18  

Candas deklaracijoje raginimai suderinti kaimo darbotvarkę tarp pilietinės visuomenės ir politinių organizacijų

 

 

2019 m. lapkričio 6-9 d. Kandase (Ispnijoje) vykęs Europos kaimo Parlamentas (ERP), ragina „išties suderintą kaimo darbotvarkę“ tarp pilietinės visuomenės ir politines organizacijas, kurios formuoja politiką, kur „įtraukiamas visų lygių bendradarbiavimas ir partnerystė siekiant užtikrinti kad Europa klestėtų“.

Iš viso 335 delegatai, atstovaujantys 38 Europos šalims, įskaitant kaimo žmones, pilietinės visuomenės organizacijų atstovus, tyrėjus, nacionalines vyriausybes ir Europos Sąjungos institucijas, susirinko Kandase, kad pasidalytų įvairiais skubiais klausimais, susijusiais su Europos kaimo pasaulio palaikymu. Galutinis susitikimo tikslas buvo parengti deklaraciją, kurioje būtų išdėstyti Europos kaimo gyventojų reikalavimai ir kuri 2020 m. sausio mėn. vyktų į Briuselį, ir būtų pristatyta ES institucijoms kartu su manifestu. Tačiau šis dokumentas yra skirtas ne tik ES, bet ir parengtas iš pagrindų, kad būtų pasiektas vietos, regionų ir nacionalinių administracijų lygmuo, turint omenyje, kad ERP dalyvavo daugiau šalių nei ES yra narių. Ši deklaracija taip pat apima dešimt raginimų imtis veiksmų, kuriuos išdėstė 66 jaunieji dalyviai iš 15-os šalių, 2-ajame Europos kaimo jaunimo parlamente (ERYP), 2019 m. lapkričio 4–6 d. vykusiame Kandase. Ši deklaracija, patvirtinta ir pasirašyta lapkričio 9 d. vykusiame trečiajame ERP plenariniame posėdyje, apjungia diskusijas, kurios buvo vykdomos visą savaitę - tiek Jaunimo parlamente, tiek vėlesniame - apie dabartines tendencijas, kurias kelia iššūkiai, su kuriais susiduria Europos kaimo gyventojai. Tokie klausimai, kaip politinė ir ekonominė kaina, kurią reikia sumokėti už išvykimą, išvykimą ir didėjantį populizmą, yra nacionalinių vyriausybių ir ES pernelyg prisirišę prie augimo ir kartu vyraujančios miesto darbotvarkės mąstymo. Tai yra sektorinis mąstymas, programavimas, valdymas ir geriausias finansavimas. Ar šie reikalavimai grindžiami kaimo bendruomenių ir ekonomikos sprendimu.

Deklaracijoje siūloma dirbti kartu partnerystėje siekiant „tikros“ kaimo darbotvarkės 2021–2027 m., pripažįstant kaimo vietovių svarbą ir atveriant kelią lankstiems, decentralizuotiems, teritoriniams ir vietos nustatytiems sprendimams, kuriuose visos suinteresuotosios šalys bendradarbiauja siekdamos bendros naudos. Strateginiuose, ekonominiuose, aplinkos ir socialiniuose planuose būtų atsižvelgiama į kaimo tikrovės įvairovę. „Turime būti geriau pasirengę priimti dabartinius ir būsimus iššūkius, tokius kaip senėjimas, socialinė atskirtis, imigracija, emigracija, aprūpinimas maistu, aplinka ir klimato pokyčiai. Naujos technologijos ir spartesni ryšiai suteikia galimybių, tačiau Europoje jos yra ir bus nevienodos “, - sakoma ERP pranešime. Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojas Mihail Dumitru teigimu: „ERP išlaiko savo vertę, sutelkdamas tiek daug šalių ir žmonių iš visos Europos, turinčius bendrą aistrą išlaikyti kaimo teritorijas. Naujosios 2019–2024 m. Komisijos užduotis yra „sukurti naują ilgalaikę kaimo vietovių viziją ir užtikrinti, kad kaimo vietovių poreikiai būtų konkrečiai atsižvelgiama į naujosios BŽŪP nacionalinius strateginius planus“.


Candas deklaraciją galite rasti ČIA


Apie 4-ąjį Europos kaimo parlamentą daugiau informacijos galite rasti: https://erp2019.eu/


Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos dalyvavimas bei narių interesų atstovavimas ELARD ir PREPARE finansuojamas pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla, narystės Europos Sąjungos ir (arba) kitose tarptautinėse organizacijose mokesčio mokėjimo ir atstovavimo jose finansavimo taisykles (Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija).


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.