Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-10-24  

RUDENS GĖRYBIŲ KRAITĖ


Spalio 20 d. Žemaičių Kalvarijoje vyko tradicinė šventė ,,Rudens gėrybių kraitė”. Jau nuo ankstaus ryto miestelyje, prie kultūros centro rinkosi prekybininkai, tautodailininkai, amatininkai. Šiemet jų kaip niekad gausiai susirinko. Kalvariškiai spėliojo ar puikus oras, ar reklama juos priviliojo į Žemaičių Kalvariją, miestelis mažas ir su prekyba čia sudėtinga, nedaug te uždirbsi. Kalvariškiai darbštūs – rudens gėrybių kraitė pilna todėl reikia dalintis, dovanoti, mainyti ar kitaip kaip savo gėrybes pristatyti. Netruko miestelis pasidabinti viena už kitą gražesnėmis kompozicijomis iš rudens gėrybių, nes linksmosios daržovės dar iš vakaro pasiruošė save pademontruoti. Miestelio parduotuvės taip pat savo kiemus papuošė kompozicijomis. Susirinkusiųjų dėmesį patraukė ūkininkų palapinė, kurioje buvo gausu kuo įvairiausių išradingų šeimininkių pagamintų valgių. Čia galėjai vaišintis kiek širdis geidžia ir nė cento nemokėti, todėl šioje palapinėje svečių netrūko. O atvykę amatininkai iš kitų rajonų stebėjosi kalvariškių nuoširdumu ir džiaugėsi gera emocija.


Šventės dalyvius pasveikino Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius, o „Gaspadorius“ su „Gaspadine“ ir jų dukrelė pasidžiaugę nuostabiu rudeniu, rudens teikiamais malonumais  kvietė pasukti galvas ir prisiminti senuosius ūkio rakandus, išbandyti jėgas varžytuvėse, ir pasivaišinti gardžiausia žemaitiška koše. Kokia šventė be tradicinio aukciono, pradinė kaina tik vienas euras, o už kiek nupirkai tai šventės dalyvių aktyvumas lėmė. Kai pradedi varžytis argi taip svarbu pinigai, svarbu žaidimas ir norimą prekę įsigyti. 


Susirinkusiems neleido sušalti Telšių kultūros centro folkloro ansamblis Spigėns“, dovanodamas vieną už kitą linksmesnes dainas. Kas moka švęsti tas  moka ir dirbti. Vakare kalvariškius linksmino ansamblis „Vos been“.
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.