Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-06-20  

Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydžiui „Šimtmečio įkvėpti“ pasibaigus


Birželio 15-17 d. įvyko tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis (festivalis) „Šimtmečio įkvėpti – LKBS sąskrydis 2018“.  Karklėje, Klaipėdos rajone, poilsiavietėje „Žilvitis“ susirinko bendruomenių atstovai daugiau kaip iš 35 Lietuvos rajonų.


 


Susirinkę, daugiau, kaip 1000 kaimo bendruomeninių atstovų, aktyviai dalyvavo gerosios patirties pasidalijimo, partnerystės tarp kaimo bendruomeninių organizacijų, KBO probleminių klausimų sprendimo, šiandienos bendruomeninėse organizacijose, darbo grupėse. Diskutavo apie bendruomeninio judėjo iniciatyvas, lankė amatininkų dirbtuvių bei bendruomenių kiemelius, kur vyko kaimo tradicinių bei netradicinių verslų (amatų) demonstravimas bei prekyba. Renginio metu į įvairių veiklų organizavimą buvo įtraukti dagiau nei 10 KBO jaunimo grupių, neįgaliųjų bei kitų socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių atstovai.

Sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti varžytuvėse - „Drąsūs, stiprūs, gražūs“. Savanoriai prisidėjo prie tradicinio subatvakario „Ant bangos“, saugaus eismo akcijos „Saugios bendruomenės 100-čio Lietuvoje“, „Savanorystės - bendruomenininkų skraistė Lietuvai“ bei kitų veiklų skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti surengimo bei įgyvendinimo.Puikią sąskrydžio nuotaiką sukurti padėjo šių metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės Šiluvos bendruomenės šokių kolektyvas „Aušrinė“, vadovė Milda Bertulytė-Urniežienė. Scenoje taip pat vyko šimtmečio kapelos koncertas bei grupių „Kitava“ ir „Arka“ pasirodymas.
Kaip ir kiekvienas organizacijos sąskrydis, taip ir šiuometinis, dar kartą sukvietė bendraminčius, kurie ne tik turėjo galimybę padiskutuoti su valdžios atstovais, bet ir vieni kitiems pristatyti savo rajono bendruomenines organizacijas, jų veiklą kraštui. Tai puiki vieta pabendrauti su seniai matytais bičiuliais ir pasidalinti patirtimi, kuri įprasminta garbingam Lietuvos šimtmečiui paminėti, bei eiti tolyn darbais, kurie prisideda prie bendruomenės ir šalies gerovės skatinimo.

Į sąskrydį atvyko Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, europarlamentaras Bronis Ropė, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, LR Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Dainius Kepenis, Guoda Burokienė, Raseinių  rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, ŽMMC „Leader“ atstovai ir kt.


Filmas "Šimtmečio įkvėpti - LKBS sąskrydis 2018"Visiems dėkojame už dalyvavimą, išradingumą, nuoširdžią pagalbą ir paramą, organizuojant tradicinį LKBS sąskrydį. Tikimės pasimatyti ir kitąmet!!!


 

            Lėšas projekto įgyvendinimui skyrė

 

Projektas "Šimtmečio įkvėpti - LKBS sąskrydis 2018"

 

 

Projektas - festivalis "Šimtmečio įkvėpti" skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti

 
 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.