Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-11-05  

PO TARPTAUTINĖS KONFERENCIJOS KOSOVE

 


2018 m. spalio 29 d. - lapkričio 2 d. LKBS valdybos narys/ekspertas bei VVGT pirmininkas Povilas Saulevičius dalyvavo PREPARE Generalinėje asamblėjoje ir kasmetinėje tarptautinėje konferencijoje „PREPARE Gathering 2018“, kurie vyko Peja, Kosove.

Konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į 3 darbo grupes ir lankė skirtingus Kosove įgyvendintus projektus. Povilas Saulevičius buvo atsakingas už pirmos grupės darbo rezultatų analizę, apibendrinimą (ataskaita) ir pristatymą kitiems konferencijos dalyviams. Grupė, sudaryta iš Albanijos, Serbijos, Kosovo ir Kroatijos atstovų, aplankė Babanaj karvių fermą, kurioje laikoma daugiau kaip 160 karvių. Pagrindinė veiklos sritis – pieno pardavimas. Antras vizitas buvo pas Decan mieste įsikūrusį bitininką, kuris turi daugiau kaip 170 avilių, iš kurių kasmet išsuka apie 4 tonas medaus. Trečia aplankyta vieta – Gjakovos kaime įsikūręs šeimos verslas, kurio pagrindinė veikla yra uogų auginimas ir prekyba. 

Trečioji konferencijos diena skirta plenarinei sesijai, kurios metu buvo skaitomi pranešimai šiomis temomis: Pilietinės visuomenės vaidmuo kaimo plėtros politikoje; LEADER kaip integruotos vietos plėtros varomoji jėga; Bendruomenių plėtra ir savanoriška veikla, kurią palaiko Europos kaimo parlamentas; Gebėjimų ugdymas ir PREPARE organizacijos tvarumas. Po pranešimų konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes, kuriose buvo analizuojamos išvardytos temos.

„LEADER kaip integruotos vietos plėtros varomoji jėga“ darbo grupės dalyviai, kurios darbe dalyvavo ir P. Saulevičius, pateikė tokius pasiūlymus: didinti vietos bendruomenių inicijuotai plėtrai skiriamą finansavimą; suteikti galimybe vietos projektų pareiškėjams prašyti 50 proc. avanso; leisti kompensuoti pridėtinės vertės mokestį; skatinti valstybes nares labiau viešinti LEADER metodo sukuriamą pridėtinę vertę kaimiškose vietovėse; persvarstyti vietos valdžios dalyvavimą vietos veiklos grupių kolegialiame valdymo organe.

Konferencijos metu vyko PREPARE organizacijos Generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo tik valstybių narių deleguoti atstovai. Pagrindinis asamblėjos klausimas – nauji PREPARE organizacijos prezidento, viceprezidentų, generalinio sekretoriaus, valdybos ir iždininko rinkimai. Tačiau prieš tai buvo aptariami organizacijos tikslai, veiklos kryptys ir veiklos planas, pristatomos finansinės ir veiklos ataskaitos. Naujuoju PREPARE organizacijos prezidentu išrinktas Latvijos kaimo forumo atstovas Aris Adlers, viceprezidentu – Slovėnijos kaimo plėtros tinklo įkūrėjas Goran Šoster, generaliniu sekretoriumi – Europos kaimo parlamento koordinatorius, Suomijos kaimo judėjimo įkūrėjas Kim Smedslund. Valdybos nariais tapo: Nikša Božič ir Kroatijos, Urszula Budzich iš Lenkijos ir Leotrim Germezaj iš Kosovo. Iždininke antrai kadencijai perrinkta Latvijos kaimo forumo prezidentė Anita Selicka.

 

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos dalyvavimas bei narių interesų atstovavimas PREPARE (plačiau apie PREPARE) finansuojamas pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla, narystės Europos Sąjungos ir (arba) kitose tarptautinėse organizacijose mokesčio mokėjimo ir atstovavimo jose finansavimo taisykles (Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija).


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.