Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2019-11-30  

2019 m. lapkričio 25-26 d. ELARD kasmetinė LEADER/BIVP konferencija


Šių metų ELARD metinis susitikimas, kuris vyko Portugalijos šiaurėje, gražiame istoriniame Amarante mieste, lapkričio 25 d. prasidėjo įvadinių narių seminaru apie LEADER / CLLD diegimo pažangą ir narių pasirengimą kitam programavimo laikotarpiui. Seminaro metu buvo kalbama apie LEADER/BIVP programos dabartį, gerąją ir blogąją patirtis, apie LEADER/BIVP programos ateitį galimybes ir grėsmes bei lūkesčius. Taip pat apie ELARD veiklą ateinančiais pora metų, kuria kryptimi ji turėtų dirbti, į ką koncentruotis.Lapkričio 26 d. senovės kalėjime, pertvarkytame į Amarante muzikos mokyklą ir kultūros centrą vyko LEADER / CLLD 2019 konferencija. Be organizatorių „Minha Terra Network / ELARD“ ir priimančiosios VVG DOLMEN bei vietos valdžios institucijų - Amarante ir Baião savivaldybių, konferencijoje dalyvavo ir ją atidarė naujai paskirta žemės ūkio ministrė Maria do Céu Albuquerque. Jos manymu – programos kaip LEADER/BIVP išgrynina regiono stiprybes ir galimybes, „griebia“ jas ir mobilizuojant siekiant viso regiono gerovės, ekonominio augimo. Visos Portugalijos kaimiškų teritorijų plėtroje LEADER/BIVP programos indėlis nenuneigiamas. Sritys: turizmas ir susijusių paslaugų plėtra, vietos produktai, kultūra. Jei norime geresnės ateities, turime suprasti, kad ateitis yra kiekvieno iš mūsų rankose, tad pradėkime nuo savęs.

Konferencijoje taip pat dalyvavo atstovai iš DG AGRI, DG REGIO, RK ir EESRK (atitinkamai Christine Falter, Eleftherios Stavropoulos, Radim Srsen ir Roman Haken).

Pagrindinis pranešimas „CLLD įgyvendinimas ES: iki šiol patirtis - apžvalga, analizė ir rekomendacijos“, kurį parengė Loris Servillo, Torino „Politecnico“ tyrėjas ir docentas, bei Stethan Kah, Strathclyde universiteto / Europos politikos tyrimų centro tyrėjas. renginyje, kuriame dalyvavo daugiau nei 120 dalyvių iš 17 skirtingų šalių.

Ekspertų grupė „Žvilgsnis į priekį koja kojon - vietos lygmens pasiūlymai ir lūkesčiai“ pristatė gerus ERPF ir ESF naudojimo pavyzdžius, supaprastintų išlaidų pasirinkimo galimybių plėtojimo pranašumus ir ELARD narių seminaro įžvalgas.

Christine Falter (Europos komisijos ŽŪ ir KP generalinis direktoratas „DG AGRI“) - Europos Komisija neapibrėžia nei VVG dydžio, nei privalomų fondų skaičiaus. Europos Komisijos siekis matyti rezultatą, matyti, kaip programa tvarkosi su užsibrėžtais tikslais, kaip ji sprendžia kaimo plėtros problemas. EK kuria bendra Europos kaimo viziją.Daugiau apie konferenciją, jos programą, pranešimus, nuotraukas galite rasti svetainėje - https://leaderconference2019.minhaterra.pt/index.php


Popietė buvo skirta ELARD Generalinės asamblėjos susirinkimui.


Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos dalyvavimas bei narių interesų atstovavimas ELARD (plačiau apie ELARD svetainėje: http://www.elard.eu/ ar FB paskyroje) finansuojamas pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla, narystės Europos Sąjungos ir (arba) kitose tarptautinėse organizacijose mokesčio mokėjimo ir atstovavimo jose finansavimo taisykles (Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija).


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.