Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
Kaimo mokyklų uždarymo ataskaita yra abejotina
Tyrimas, skirtas išsiaiškinti asmenų tiesiogiai susijusių su mažų pradinių mokyklų uždarymu požiūrius Pembrokšyre (Pembrokeshire) ir Povyje (Powys) sukėlė didelį susidomėjimą, kuris buvo naudingas, teigiama naujoje ataskaitoje “Mažų mokyklų uždarymas Velse (Wales): nauji įrodymai”, kuri buvo paskelbta Velso reikalų instituto (Institute of Welsh Affairs (IWA).
Bet IWA požiūriui prieštaravo įvairios organizacijos, tame tarpe ir Kaimiškojo Velso gynimo kampanija (CPRW).
IWA teigia, kad devyniose kaimiškose Velso apygardose 53 proc. (394) pradinių mokyklų mokinasi 90 ar mažiau mokinių. Tokiu būdu Audito Komisija traktuoja jas kaip “mažas” ir potencialiai netvarias.
 
Švietimas “pagerėjo”
 
Mokytojai – vadovai, mokytojai, mokiniai ir vedėjai teigė, kad švietimo kokybė ir standartai pagerėjo sujungiant mažas mokyklas į didesnes. Jie taip pat manė, kad visuomeniniai veiksniai iš to “išlošė”. Netgi pagerėjo Velso kalba.
Kiekvienoje apygardoje buvo pasirinkti trys atvejo studijos tose bendruomenėse, kurios buvo įtrauktos į mažų mokyklų sujungimo procesą, sukuriant didesnes mokyklas, bet vis tik sąlyginai mažas lyginant su bendraisiais Jungtinės Karalystės standartais.
Plymuto Universiteto profesorius Deivydas Reinoldsas (David Reynolds), kuris vadovavo projektui, sakė: “Akivaizdu, kad apokalipsinės prognozės dėl mažų mokyklų uždarymo poveikio Velso kalbai ir bendruomenėms, nepasitvirtino remiantis mūsų pavyzdžiu. Nei tėvų nei vaikų padėtis kalbos atžvilgiu nepablogėjo po reorganizacijos. Tai yra nepaprastas atradimas, suteikiantis pagrindo viešai diskusijai šiuo klausimu”
Tačiau Pyteris Ogdenas (Peter Ogden), CPRW direktorius, klausė ar jie pateikė tikslų vaizdą, ar tai yra iš tikro visą Velsą atstovaujantys tyrimo rezultatai, nes tyrimas, kaip jis sakė, buvo paremtas mažu ir galimai šališku pavyzdžiu.
CPRW paprašė IWA pagrįsti, kodėl jų tyrimas buvo vykdomas tokiu ribotu būdu, kai mokyklos, tėvai ir mokytojai buvo klausinėjam apie darbo standartus ir infrastruktūros pasiekiamumą, neklausinėjant apie persikėlimą į naują vietą.
© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.