Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
Lenkija: Varšuvos teismas stabdo kelio projektą
Lenkijos Regioninis administracinis teismas Varšuvoje atšaukė aplinkosaugos leidimą Augustavo aplinkkeliui šiaurės rytų Lenkijoje. Kelias yra dalis kontroversiškai vertinamo Via Baltica kelio.
Kelias yra suprojektuotas tam, kad palengvintų keliavimą tarp centrinės ES ir Baltijos šalių. Augustavo sekcijoje greitkelį tiesia Lenkijos Kelių agentūra – per Augustavo miško Natura 2000 vietovę, į kurią įeina Rospuda slėnis.
Europos Komisija kreipėsi į Europos Teisingumo teismą 2007 metų kovo mėnesį dėl ES Buveinių direktyvos (pilnas pavadinimas: “ES Tarybos 92/43/EEB direktyva dėl natūralių buveinių ir laukinės faunos ir floros apsaugos”) reikalavimų pažeidimo.
Kelių agentūra ir atsakingos institucijos tvirtino, kad projektas buvo parengtas remiantis ir Lenkijos gamtos išsaugojimo teisės aktais. Teismo sprendimas paneigė šį faktą.
2007 m. balandžio mėn. tas pats teismas atšaukė Aplinkosaugos ministro įsakymą dėl investicijų. Gruodžio 3 d. kitas Ministro sprendimas dėl investicijų, išleistas Generalinio Gamtos Išsaugojimo biuro, taip pat buvo atšauktas.
Su tiek daug teisinių kliūčių, lėtinančių kelio projekto progresą, plito nuomonė, kad Lenkija galiausiai praloš bylą Europos Teisme.
 
Pasveikintas gamtosaugininkų
 
Paskutinis sprendimas buvo pasveikintas gamtosaugininkų grupių. “Nuosprendis yra lemiamas kelių tiesimui, nes be galiojančio aplinkosaugos leidimo kelias neturėtų būti tiesiamas” – sakė Malgorzata Gorska iš BirdLife (Lenkija).
Lenkijos aplinkosaugos NVO ir Lenkijos Ombudsmenas ginčydavo ankstesnius Lenkijos vyriausybės sprendimus. Jei taip pat pastoviai atkeipdavo dėmesį, kad egzistavo alternatyvus kelias, aplinkkelis už Natura 2000 vietovės, bet į tai Lenkijos valdžia neatsižvelgė.
Aplinkosaugos NVO teismo sprendimą įžvelgia kaip geras naujienas Natura 2000, tuo pačiu ir kaip aiškią nuorodą (indikatorių), kad Lenkijos valdžios institucijos turi peržvelgti galimus alternatyvius kelius aplinkkeliui, siekiant išspręsti seniai esančias eismo problemas susijusias su Augustavu.
 
Viltis konstruktyviems sprendimams
 
Jie tikisi, kad naujojo Lenkijos aplinkosaugos ministro Maciej Nowicki sušauktas komitetas pateiks konstruktyvius sprendimus.
Pranešama, kad p. Nowicki yra iš tų, kurie tiki, kad byla bus pralaimėta Europos teisingumo teisme.
© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.