Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2017-11-27  

14-oji ELARD Generalinė asamblėja

Lapkričio 22-24 dienomis Estijoje, „Laulasmaa Spa“, vyko ELARD konferencija ir 15-oji Generalinė asamblėja. Pagrindiniais renginio akcentais buvo apibendrinti Estijos pirmininkavimą, aptarti ir išdiskutuoti ELARD pozicijas naujam ES paramos periodui ir rinkti naujus organizacijos valdymo organus: prezidentą, prezidento pavaduotojus ir tarybą 2018-2019 m. kadencijai.

 

Be rinkimų vyko ir darbinės sesijos. Jų metu buvo patvirtintos sąlygos Europos komisijai dėl LEADER/BIVP (bendruomenių inicijuota vietos plėtra) ateities, kurios turi būti išpildytos iki 2021-2027 ES paramos programos pradžios:


Mažiau gąsdinimų sankcijomis - daugiau laisvės kūrybai, kad galėtume paremti ir populiarinti inovatyvius projektus;


Mažiau biurokratizmo;


Užtikrinti vienodas sąlygas ir taisykles visoms narėms (dar kartą buvo galima įsitikinti, kad kiekviena šalis savaip interpretuoja reglamentą ir taisykles, o to neturėtų būti);


Į taisyklių kūrimą įtraukti visas suinteresuotas šalis;

LEADER/BIVP vadovavimą turi perimti viena koordinuojanti institucija (ministerija); 


VVG atstovaujantys tinklai turi būti priimti kaip valdžios institucijų partneriai!


ELARD nariai mano, kad BIVP/CLLD (Bendruomenių inicijuota kaimo plėtra/Community-Led Local Development), vaidina svarbų vaidmenį, kadangi apjungia daugelį pačių svarbiausių aspektų, kurie užtikrina efektyviausią integruotą vietos plėtrą:  „iš apačios į viršų“ metodą, teritorinio vietos vystymosi strategijas, viešojo ir privataus sektorių partnerystę, inovacijas, tinklų kūrimą ir bendradarbiavimą bei decentralizuotą administravimą.


Po darbinių diskusijų ELARD nariai į organizaciją priėmė naujus narius iš Italijos, Bulgarijos ir Rumunijos. Po  naujų narių priėmimo vyko naujojo ELARD prezidento rinkimai, kuriuose dalyvavo du kandidatai: prancūzas ir portugalė. Abu kandidatai pristatė savo strategijas ir tikslus ir atsakinėjo į delegatų klausimus.


Po slapto balsavimo (taip numato ELARD‘o įstatai) naująja prezidente tapo Maria João Botelho iš Portugalijos (Portugalijos VVG federacijos Minha Terra prezidentė). Naujais pirmininko pavaduotojais tapo prezidentavimą baigusi Kristiina Tammets iš Estijos ir Marion Eckardt iš Švedijos.


Naujais valdybos nariais be naujosios prezidentės ir pavaduotojų taip pat tapo: Maria José Murciano (Ispanija), Kirsten Birke Lund (Danija), Hartmut Berndt (Vokietija) ir Radim Sršen (Čekija).


ELARD yra tarptautinė ne pelno siekianti asociacija, įsteigta siekiant užtikrinti subalansuotą ir tvarią kaimo vietovių plėtrą. Europos LEADER asociacija kaimo plėtrai vienija daugiau kaip 2000 vietos veiklos grupių iš 24 šalių (Airija, Austrija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Makedonija, Ispanija, Italija, Kroatija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).


LKBS pirmininkės pavaduotojas/ekspertas Povilas Saulevičius


Projektas "Atstovavimas Europos sąjungos kaimo plėtros organizacijose" pagal Asociacijų, vienijančių asmenis, užsiimančius žemės ūkio ir miškų ūkio bei alternatyviąja veikla, narystės Europos Sąjungos ir kitose (arba) tarptautinėse organizacijose mokesčio mokėjimo ir veiklos, susijusios su atstovavimo jose finansavimo taisykles.


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.