Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Adresas korespondencijai: Chemikų g. 25-33, LT-55238 Jonava, Lietuva


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2018-01-09  

Padėkos šventė Aukštadvaryje

 

Šių metų sausio 5 d. Aukštadvaryje nuaidėjo ypatinga padėkos šventė. Aukštadvaris įžengė į 2018 m. Lietuvos mažų miestelių  kultūros sostinės metus.

Padėkos šventė prasidėjo  Šv. Mišiomis Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje, kurias aukojo monsinjoras Vytautas Kazimieras Sudavičius. Parapijiečiai, kraštiečiai, svečiai dėkojo Dievui už Tėvynę Lietuvą, už taiką, gyvenimą, sėkmę, sveikatą ir turiningai prabėgusius praėjusius metus.

Po Šv. Mišių visi rinkosi į Aukštadvario žemės ūkio mokyklos aktų salę, kur vyko šventinis padėkos koncertas.

„Prašymas ar padėka, kas pirmiau? Ar maža gavome neprašę? Žydinčią žemę, ant kurios delno augame, kuriame, bręstame, saulę, žvaigždėtą dangų ir mėlyną erdvę, į kurią amžinai veržiasi mūsų mintys ir svajos“, - šiais  skambiais žodžiais šventę pradėjo vedėjai Teresė Mikutavičienė ir Aleksandras Vasiliauskas.

Dalyvaujant Trakų rajono Merei Editai Rudelienei, kraštiečiams, svečiams, bendruomenės nariams, buvo įnešama Aukštadvario – 2018 metų Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės vėliava.  2017 metų mažų miestelių kultūros sostinė -  Alytaus rajono savivaldybės  Punios seniūnija, vadovaujama seniūno Gintauto Laukaičio,  iškilmingai perdavė Aukštadvariui kultūros sostinės ugnį. Aukštadvaris - tai pirmasis miestelis Vilniaus apskrityje, gavęs tokį garbingą kultūros sostinės įvertinimą.

Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, dėkodama  už šią  ypatingą 2018-jų metų dovaną, kalbėjo: „Kultūros sostinės titulas – ne loterijos bilietas, kurį ištraukia laiminga ranka. Tai yra visos bendruomenės, mokyklų  ir mūsų šaunių meninių kolektyvų ilgamečio darbo įvertinimas. Aukštadvaris visuomet garsėja ne tik savo unikalia gamta, įspūdinga istorija, jis nuolat garsėja mažų ir suaugusių aukštadvariečių kūrybingumu. Visuomet randu palyginimą  kuo Aukštadvario seniūnija yra išskirtinė. Esame išskirtiniai savo bendryste ir savo tikrumu. Ar daug yra tokių  miestelių,  kurie yra išsidėstę prie Karališko kelio, o seniūnijos herbe turi karališką karūną?  Miestelių, kuriuos iš visų pusių suptų garbingi piliakalniai, menantys mūsų didžiąją istoriją? Miestelių, šalia kurių per visą Aukštadvario regioninį parką tyvuliuotų net 72 ežerai? Kurie išaugintų šitiek daug žymių žmonių, kaip antai:  signatarą, profesorių  Bronislovą Genzelį, signatarą Romualdą Rudzį,  profesorių Mečislovą Rondomanską, kuris šios šventės metu pristatys naujai išleistą knygą „Nuo viršukalnės atsiveria nauji horizontai“,  premjerą Mindaugą Stankevičių, tautodailininką Joną Kasparavičių, dailininką Edvardą Kochanauską ir daugelį kitų? Ar žinote seniūniją, kurioje savo sodybas kurtų šitiek meno korifėjų, kaip antai: dirigentas Donatas Katkus, Tadas Šumskas, Kostas Smoriginas? Mūsų miestelis išaugino net kunigą, kariuomenės kapelioną Saulių Kristapavičių. Ar daug yra tokių miestelių, kuriuose taip draugiškai gyventų visų tautybių žmonės: lietuviai, lenkai, rusai, totoriai ir netgi karaimai, kurie Lietuvos istorijoje apsisprendė būti laisvi, o II-jo pasaulinio karo metais jie buvo lietuvybės ir šio krašto saugotojai bei gynėjai? Ar  daug mūsų Tėvynėje Lietuvoje yra vietovių, kur vaikai nebėga į didmiesčius, neišvyksta į užsienį,  o statosi namus šalia tėvų ir augina po tris ir netgi po penkis vaikus? Tai yra mūsų visų pasididžiavimas. Tai dar kartą įrodo, kad  esame labai stiprūs, esame ypatingi, nes šiais - Valstybės 100-čio metais mes drąsiai žengiame į Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės metus, siekdami kūrybiškai atskleisti miestelio istoriją, asmenybes, palikusias pėdsakus Aukštadvario krašte, pristatyti kraštiečiams, svečiams bei kitoms Lietuvos bendruomenėms mūsų vykdomus tęstinius projektus, kaip antai: tradicinė šeimų šventė „Gyvenimas kaip sodas“ , „Vandens regata“ ir kitus.  Kviečiu sujungti visas  jėgas ir toliau džiuginti Aukštadvario kraštą, kelti šios 2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės prestižą“.

Salė buvo pilnutėlė žiūrovų. Šventėje dalyvaujantis kraštietis, profesorius Mečislovas Rondomanskas pristatė ir dovanojo susirinkusiems savo naujai išleistas padėkos knygas „Nuo viršukalnės atsiveria nauji horizontai“. Knygos pristatyme dalyvavo ir buvę Mečislovo mokytojai - senjorai: Liongina Šovienė,  Janina Jurgelevičienė, Vladislava Zabarauskienė ir į šventę atvykęs Tėviškės Pažinimo Paramos Fondo vadovas, buvęs Aukštadvario mokytojas  Kazys Račkauskas.

Aukštadvariečius pasveikino Trakų rajono Merė Edita Rudelienė, Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius, seniūnei įteikdamas nepaprastai gražų suvenyrą - didžiulį angelą.

 Įvertinant seniūnijos gyventojų pastangas,  buvo įteiktos padėkos  Aukštadvario gimnazijos muziejaus vadovui mokytojui Kaziui Venckui, Ubiškių krašto kapelos vadovui Juozui Petravičiui, profesoriui Mečislovui Rondomanskui, rėmėjams, šventės programos dalyviams.  Aukštadvario mokyklos – darželio „Gandriukas“ mokiniams Akvilei Bielskutei, Adrijai Žuklytei ir Šarūnui Martinėnui, laimėjusiems prizines vietas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir „LEADER“ mokymo metodikos  centro organizuotame piešinių konkurse „Po tėviškės dangum“ buvo įteikti šokoladiniai prizai.

Koncerto metu visus maloniai stebino Alytaus sporto studijos „Alemana“ (Vadovai Lilija ir Kęstutis Bernatavičiai) mokinio, aukštadvariečio Vyčio Belioko ir jo porininkės pramoginių šokių programa, žiūrovų aplodismentai lydėjo aukštadvarietės Astos Beliukevičienės ir dukros Ūlos dueto pasirodymą, Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus jaunučių liaudiškų šokių grupės „Gandriukas“ (Vadovė Akvilė Prakapienė), Trakų kultūros rūmų pramoginių šokių studijos „Gija“ (Vadovė Loreta Januškienė) pateiktas programas. Koncerto pabaigoje visiems maloniai kėlė nuotaiką Alytaus rajono Punios daugiafunkcio centro liaudiškos muzikos kapelos "Punelė" (vadovas Gintautas Šmitas) atliekami kūriniai.

Po koncerto žmonės dar nesiskirstė.  Svečiai ir bendruomenės nariai vaišinosi kava, kibinais ir didžiuliu tortu, ant kurio puikavosi užrašas - padėka „Ačiū“.

Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.